CHP Kurultay Öncesi İktidar Salvoları

Kurultay öncesi bu tarz çekişmeler , haberler yapılarak aslında mevcut yönetime destek vermektir. Delege seçimlerinde yıllardır tüzüklere uyulmadan listeler oluşturup kendi çıkarları doğrultusunda kişilerin seçilmesi ile parti içi etkin olabilecek muhalefetin önü kesilerek istediklerini delege, ilçe başkanı, il başkanı yapacak kendi yerlerini sağlamlaştırmışlardır.

Böyle zamanlarda "parti içi çekişme" partiye zarar vereceği söylenerek insanlar pasivize edilmektedir. Oysa CHP demek Türkiye demektir. Parti içinde her kesimden insanlar olması bizim zenginliğimizdir. Belki tek bir kriter olmalı ; çağdaş modern ülkenin mimarı kurucusu olan M.Kemal Atatürk'ü anlamış ve benimsemiş olmasıdır. 

Maalesef ki 1950 den beridir CHP üst düzey yöneticileri "Küresel Sermaye" tarafından desteklendi! Bu söz bir çok kişiye abes olarak gelecektir. Nasıl olabilir? Saçma diyeceklerdir. Ne zaman ki CHP tek başına iktidar olur; o zaman Türkiye gelişmiş ülkeler arasında ilk beşte olur. Partinini tabanında bir sorun yoktur. Öncelikle CHP'nin gerçek kimliği olan 1923-1950 arasında ki kimliğini kastediyorum elbette. Bu kimlik Türkiye'nin aydınlık yüzüdür. Militanlardan arındılmış diğer bütün partilerde ki oytak payda da budur. Çarpıtılmış ve yalanlarla yetiştirilmiş nesillere salt doğru anlatıldığında benimle aynı fikirde olacaklardır. 

CHP, sömürü yapmayan bir partidir temeli Türkiye'nin 26 etnik grubuna dayanır. Din üzerine siyaset yapılmasına karşı bir duruşu vardır. Şimdi Afganistan örneği başta olmak üzere bu coğrafyada bir çok ülke "din" adına geri bırakılmıştır. Bu sadece "İslan" karşıtı ülkelere yaramaktadır. 

CHP'nin kurultay öncesi aktörleri M.İnce ve K. Kılıçdaroğlu'den başka aday olmasın istenmektedir. Ayrıca gündem ekonomik ve dış siyasette yaşanan olumsuzluklar yerine CHP konuşulması kararsızların ve AKP 'den ayrılmak isteyenlerin buluşacağı bir parti olmasın diyedir. Oysa demokratik olarak iktidar olamadığın zaman yeni isimlerin önünü açmak demokrasinin gereğidir. 

Türkiye'nin geleceği CHP'nin elindedir. Bizlerin her türlü yıldırmalarına karşın , CHP içinde Atatürk'ü anlamaya çalışanların sayısının artması istedikleri gibi tabiri caiz ise "at koşturmalarını" engellemiş olacaklardır. Bize sunulan kişiler aslında küresel sermayenin destekledikleri kişilerdir. Diğer partilerde bu durum farklı değildir. Ancak tüm Türkiye'yi kucaklayacak tek parti CHP'dir. İstedikleri ülkenin bölünmesi Türk-Kürt, Alevi-Sunni, şimdilerde Arap-Türk, Akpli-Akpli olmayan, Mhp - İyi Parti olarak artık partilerin içleride bölünsün ki birbirleri ile çatışsınlar birlik olmasınlar. Birlik olursa; madenleri neden yabancılar işlettiği, o kadar yeraltı zenginlikleri varken neden borç içinde bu ülke , kamu harcamalarında israflar neden sorgulanmıyor, özelleştirme neden yapılıyor? Neden 10'da 1 fiyattan peşkeş çekildiği, neden vergi yükü altında insanlar eziliyor. Bu soruların cevabı ise sırf küresel sermaye sevicilerin iktidar olmasının yolu karşısında duracak CHP'nin olmamasıdır.

 

chp saray delege

Yorum Yap
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - Çevre Mühendisi Alpay AYDIN