Ey Atatürk sen ne kadar büyüksün!

Atatürkü anlamak için yüzlerce kitap okumak gerekir. HEr daim onun büyüklüğü daha da beliriyor. Askeri bir deha, matematikçi, iktisatçı, tarihçi, araştırmacı, çevreci, devlet adamı ve bir o kadar sosyal bir kişi. Her adımı örnek bir şahsiyet. Şimdi eleştirenler olacaktır, fazla yüceltiyorsun diye.

Son 10 günde ülke olarak onda bir fakirleştik. Bu hikaye aslında 1950 'den bu yana aynı olduğunu baştan söyleyeyim. Menderesle başlayan hikaye , Demirel, Ecevit, Özal, Çiller ve AKP ile aktörler değişiyor ama ülke hep daha da fazla kaybediyor. 

Dünyanın en büyük ekonomik kirizi olan 1929 Buhranında borcu olmayan sayılı ülkelerden biriside Türkiye Cumhuriyetidir!. osmanlının bırcunu ödeyen savaşta taş üstünde taş olmayan ülkemizden bahsediyorum. Hani dünyada kriz var biz ne yapalım diyenlere gelsin. Senin ekonomin eşitlikçi güçlü olursa dünya batmış seni etkilemez. Böyle bir ülkede idik. Herşeyi kendisi üreten bir ülkeden bahsediyorum. 

O yüzden dürüst insan sabreder denir . Biz AKP 'nin gelişinden beri ülkeyi bataklığa götüreceğini söylüyorduk. CHP 'nin bu ülke için tek ilaç olacağını biliyoruz. Ancak Deniz Baykal gibi yöneticiler ve onun getirdikleri diğer görevlilerin olmaması koşulu iledir. 

Bu ülkenin hamurunda her yerinde CHP vardır. CHP derken kurucusu olduğu Atatürk ile vardır. Ne zaman ki tekrar Atatürk devrimlerinin çizgisine girer CHP karşısında kim ne olursa olsun duramaz. Demokrasi gereği değişimler olması gereken bir parti ve sürekli gelişmesi gereken parti. Gelişim demek aslında özüne dönmesi demek CHP için. Dünyada hala kırılmamış olan gelişmişlik rekorları kırması için tek başına iktidar olması gereklidir. Fetönün verdiği tahribatı en az otuz yıl yaşayacağız ancak bunun ilacı yine Kemalistler olacaktır.

 

Yorum Yap
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - Çevre Mühendisi Alpay AYDIN